Trustee Directory

Stockton University Board of Trustees

Nelida Valentin

Ms. Nelida Valentin, Chair

First Year of Appointment: 2016
Number of Terms Served: 2
Term Expiration: June 2028 

Nancy Davis

Dr. Nancy Davis , Co Vice-Chair

First Year of Appointment: 2017
Number of Terms Served: 1
Term Expiration: June 2023 (HOLDOVER)

Jose Lozano

Mr. Jose Lozano, Co Vice-Chair

First Year of Appointment: 2021
Number of Terms Served: 0
Term Expiration: June 2027

Michelle Lenzmeier Keaetes

Ms. Michelle Lenzmeier Keates, Secretary

First Year of Appointment: 2021
Number of Terms Served: 0
Term Expiration: June 2027

Raymond R. Ciccone

Mr. Raymond R. Ciccone, CPA CFF

First Year of Appointment: 2012
Number of Terms Served: 3
Term Expiration: June 2027 

Rev. Collins Days

Reverend Collins Days, Sr.

First Year of Appointment: 2021
Number of Terms Served: 0
Term Expiration: June 2025

Madeline Deninger

Ms. Madeleine Deininger

First Year of Appointment: 2007
Number of Terms Served: 2
Term Expiration: June 2025

Stanley M. Ellis

Mr. Stanley M. Ellis 

First Year of Appointment: 2004
Number of Terms Served: 3
Term Expiration: June 2023 (HOLDOVER)

Sonia Gonsalves

Dr. Sonia Gonsalves 

First Year of Appointment: 2021
Number of Terms Served: 0
Term Expiration: June 2024

Kristi Hanselmann

Ms. Kristi Hanselmann

First Year of Appointment: 2023
Number of Terms Served: 0
Term Expiration: June 2029

Amy Kennedy

Ms. Amy Kennedy

First Year of Appointment: 2023
Number of Terms Served: 0
Term Expiration: June 2029

Tim Lowry

Mr. Timothy J. Lowry

First Year of Appointment: 2023
Number of Terms Served: 0
Term Expiration: June 2028

Stephanie Lutz-Koch

Ms. Stephanie Lutz-Koch

First Year of Appointment: 2023
Number of Terms Served: 0
Term Expiration: June 2029

Dr. Fotios Tjoumakaris

Dr. Fotios Tjoumakaris

First Year of Appointment: 2023
Number of Terms Served: 0
Term Expiration: June 2029

Shalayby Parsons

Mr. Shalayby Parsons, Student Trustee 

First Year of Appointment: 2022
Number of Terms Served: 0
Term Expiration: June 2024

Notes: Members shall serve 6 year terms beginning July 1 and ending June 30. Student Trustees serve a 2 year term, with the first year as the alternate (non-voting) and the second year as the voting student trustee.